Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 09:01 Bu haber 13387 kez okundu
 
ESKİLLİ ÇOBANLARIN KARATEPE DERDİ
Tarımın yanı sıra küçükbaş hayvancılığın gittikte yaygınlaştığı ilçemizde, İlçe merkezine yakın yerleşim yerlerinde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan hayvan üreticileri Karatepe sorununun çözümünü bekliyorlar.
ESKİL Haberi
ESKİLLİ ÇOBANLARIN KARATEPE DERDİ

Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan bazı hayvan üreticileri, Çöl Bölgesi olan Karatepe mevkiinde yaz aylarında hayvan otlatmaya gidiyorlar. Bölgede yıllardır bir sorunun olduğunu ifade eden sürü sahipleri yetkililerden yardım bekliyolar.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan sürü sahipleri,” Bahar ayı ile birlikte Karatepe mevkine gitmeye başlıyoruz. Bizim bölgede yol, su ve sınır sorunumuz var. Bizim için en önemli sorun sınır sorunu. Yenikent ve Yeşiltepe’nin çobanları bizim sınırımızı işgal ederek ağıllarını kuruyorlar. Bizde sınırın bitiş noktasına kadar vardığımız zaman, ÇMK başkanlığı ekipleri bizim hayvanlarımıza el koyuyorlar. Halbu ki sınırı işgal eden kendi çobanlar. Bu bizim için ciddi bir sıkıntı. Yıllardır süren bu sorun bir türlü çözüme kavuşturulmadı. Her geçen yıl işgali biraz daha artırıyorlar. Üstelik bölgenin en iyi otlak alanlarını onlar işgal ediyor. Eskil Belediyesinin yol ve su sorununu çözeceğini biliyoruz, ama bizim için en önemli sorunlar arasında olan sınır sorunu için bir çalışma başlatılmalı” dediler.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: ESKİLLİ, ÇOBANLARIN, KARATEPE, DERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.