Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 10:57 Bu haber 1736 kez okundu
 
Eskil ve Eşmekaya Belediyesi Bağış Kampanyası Başlattı
Belediyemizden Sosyal Belediyecilik örneği. Son günlerde Dünya da ve Ülkemizde baş gösteren salgın hastalığa karşı hükümetimizce vatandaşlarımıza mali destek paketleri açıklanmıştır.
ESKİL Haberi
Eskil ve Eşmekaya Belediyesi Bağış Kampanyası Başlattı


Belediyemizden Sosyal Belediyecilik örneği. Son günlerde Dünya da ve Ülkemizde baş gösteren salgın hastalığa karşı hükümetimizce vatandaşlarımıza mali destek paketleri açıklanmıştır. Bizde Sosyal Belediyecilik gereği İlçemizde bu zaman zarfında maddi olarak zorluk yaşayan vatandaşlarımıza ayni bağış yapılması kararlaştırılmıştır.
Bu kapsamda bu salgın dolayısıyla işsiz kalan, maddi durumu zayıf olan, çocuklarının evini geçindirmekte zorlanan vatandaşlarımıza Belediyemizce bu süre zarfında ayni bağış yapılacaktır. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın ALO 185 veya 0382 411 48 31 numaraları arayarak ihtiyaçlarını bildirebilirler.
Aynı zamanda Belediyemizce başlatılan bu kampanyaya destek vermek isteyen esnaf ve vatandaşlarımızın da ALO 185 veya 0382 411 48 31 numaralı hattı arayarak yapacakları ayni veya nakdi yardımları bildirebilirler. 
Belediye Başkanı Necati BELGEMEN yaptığı açıklamada , İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslâmiyet'ten önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş, yardım anlayışı ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştıramamıştır. Bu yüzden bu zorlu süreçte Sosyal Belediyecilik gereği İlçemizde geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza ayni yardım yapılmasını kararlaştırdık. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın yukarıdaki numaraları arayarak ihtiyaçlarını çekinmeden bildirebilirler. Belediyemizce kurulan ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı evinize kadar iletecektir.
İnşallah bu sıkıntılı süreci kurallara uyarak en az zararla atlatacağız. Sizlerden tek isteğim zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Bir sıkıntınız bir ihtiyacınız olursa çekinmeyin biz 7/24 saat sizler için ayaktayız.
Birlikte Eskil'iz Birlikte daha güçlüyüz.Dünya da ve Ülkemizde baş gösteren COVID-19 Yeni Koronavirüs salgın hastalığı karşında vatandaşlarımıza destek olmak için Sosyal Belediyecilik gereği Beldemizde bu zaman zarfında maddi olarak zorluk yaşayan vatandaşlarımıza ayni yardım yapılması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda bu salgın dolayısıyla işsiz kalan, maddi durumu zayıf olan, çocuklarının evini geçindirmekte zorlanan vatandaşlarımıza Belediyemizce bu süre zarfında ayni yardım yapılacaktır. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın 0382 418 60 08 numarasını arayarak ihtiyaçlarını bildirebilirler.
Aynı zamanda Belediyemizce başlatılan bu kampanyaya destek vermek isteyen esnaf ve vatandaşlarımızın da 0382 418 60 08 numaralı hattı arayarak yapacakları ayni veya nakdi yardımları bildirebilirler. Belediye Başkanımız İsmail Hakkı GÜNEŞ bu zorlu süreçte Sosyal Belediyecilik gereği Beldemizde geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza ayni yardım yapılmasını kararlaştırdık. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın yukarıdaki numarayı arayarak ihtiyaçlarını çekinmeden bildirebilirler. Belediyemizce kurulan ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı evinize kadar iletecektir. Bu sıkıntılı süreci kurallara uyarak en az oranda atlatırız inşallah. Zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Bir sıkıntınız bir ihtiyacınız olduğunda çekinmeden 7/24 saat sizler için çalışmaktayız

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Eskil, ve, Eşmekaya, Belediyesi, Bağış, Kampanyası, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.