Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 23:26 Bu haber 4639 kez okundu
 
Eskil'den İki Güzel Örnek
Bankaya Gitmek İçin Maske Bulamayınca Vatandaşa Bedava Maske Dağıttı Her Şey Ticaret Değil” Dedi, Bedava Maske Dağıttı
ESKİL Haberi
Eskil'den İki Güzel Örnek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla PTT Kargo aracılığıyla ülke genelinde vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılmaya başlanırken, Eskil'de iki genç esnafın davranışı takdir topladı.

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ortay çıkan Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Maske ve eldiven en çok ihtiyaç duyulan ürünler haline geldi. Zaman zaman fırsatçıların fiyatını artırdığı maske, ilçemizde faaliyet gösteren bir firma tarafından ücretsiz dağıtıldı.

Biroğlu Kuruyemiş'in sahibi Halis Mutlu, maskenin ücretli olarak satıldığı geçtiğimiz günlerde 500 maskeyi ücretsiz olarak Eskillilere dağıttı.

Mutlu, ”Manevi dünyanız zengin olsun, maddi zenginlik gelir de geçer de. Ayaklarımız çok yürüdü, birazda namımız yürüsün. Şehrin kuruyemiş markası olarak her şey ticaret değildir, her şey de devletten beklenmez diyerek pamuk eller cebe dedik elimizde olan 500 adet maskemizi halkımızın hizmetine bedelsiz olarak sunduk. Hizmet bizden takdir yüce Allah'tan!” dedi

Bir Güzel Davranışta Rifat Yalvaç'tan!

Bankaya Gitmek İçin Maske Bulamayınca Vatandaşa Bedava Maske Dağıttı

Ülkemizin topyekün Koronavirüse karşı verdiği mücadelede, halkın her kesiminden güzel örnekler gelmeye başladı.  Bankaya gitmek isteyen Şahin Market sahibi Rifat Yalvaç maskesi olmadığı için bankaya giremedi. Kendisi gibi bir çok vatandaşın mağdur olabileceğini düşünen Yalvaç, halka bedava eldiven ve maske dağıtmaya başladı.

Yalvaç; ”Bir kaç gün önce maskem olmadığı için bankaya giremedim, haklı olarak! Ve orada benin gibi maskesi olmayıp içeriye giremeyen onlarca insan vardı. Maskeyi Çarşı da hiç bir yerde bulamadım ve bugün getirtmiş olduğum 1000 adet maske ve 1000 adet eldiveni, hemşehrilerimiz hiç bir ücret ödemeden Şahin Market'ten alabilirler. Her şeyi devletten beklememek gerekli.” dedi

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Eskil'den, İki, Güzel, Örnek,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.