Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 10:04 Bu haber 4619 kez okundu
 
Bir Kez Daha Seslendiler. Karatepe'ye Sahip Çıkın
Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan bazı hayvan üreticileri,
ESKİL Haberi
Bir Kez Daha Seslendiler. Karatepe'ye Sahip Çıkın

Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan bazı hayvan üreticileri, Çöl Bölgesi olan Karatepe mevkiinde yaz aylarında hayvan otlatmaya gidiyorlar. Bölgede yıllardır bir sorunun olduğunu ifade eden sürü sahipleri daha önceden sık sık dile getirdikleri sorunlarını, Karatepe yolunda bir kez daha yenilediler ve yetkililerden yardım bekliyorlar.
Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan sürü sahipleri,” Bahar ayı ile birlikte Karatepe mevkine gitmeye başladık. Bizim bölgede yol, su ve sınır sorunumuz var. Bizim için en önemli sorun sınır sorunu. Yenikent ve Yeşiltepe’nin çobanları bizim sınırımızı işgal ederek ağıllarını kuruyorlar. Bizde sınırın bitiş noktasına kadar vardığımız zaman, ÇMK başkanlığı ekipleri bizim hayvanlarımıza el koyuyorlar. Halbu ki sınırı işgal eden kendi çobanlar. Bu bizim için ciddi bir sıkıntı. Yıllardır süren bu sorun bir türlü çözüme kavuşturulmadı. Her geçen yıl işgali biraz daha artırıyorlar. Üstelik bölgenin en iyi otlak alanlarını onlar işgal ediyor. Eskil Belediyesinin yol ve su sorununu çözeceğini biliyoruz, ama bizim için en önemli sorunlar arasında olan sınır sorunu için bir çalışma başlatılmalı. Ayrıca şu anda yol bozuk olduğu için bölgeye hiç bir araç giriş çıkış yapamıyor. Yetkililerin sorunlarımıza çözüm bulmalarını istiyoruz” dediler.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Sevgi YOL
Etiketler: Bir, Kez, Daha, Seslendiler., Karatepe'ye, Sahip, Çıkın,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.