Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 23:49 Bu haber 1964 kez okundu
 
AKSARAY BELEDİYESİ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ÇOK SAYIDA FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
Aksaray Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası dolayısı ile Yavuz Sultan Selim Mahallesi Ve Nakkaş Mahallesinde bulunan Camilerin avlusuna çam fidanı dikti.
AKSARAY Haberi
AKSARAY BELEDİYESİ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ÇOK SAYIDA FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Yavuz Sultan Selim Mahallesinde bulunan Hz Hamza Cami avlusunda ve Nakkaş Caddesi üzerinde bulunan Hulusi Altın Külliyesinin avlusuna çok sayıda fidan dikti. Cami avlularında Fidanları toprakla buluşturan Belediye ekipleri camide ve bulundukları mahallelerde çevre temizliği de yaptılar.

 

Aksaray Belediyesi, halkın çevre bilincinin geliştirilmesi ve kamuoyunda çevreyle ilgili konularda farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyor. Çalışmalar kapsamında Belediyenin tüm birimlerinin desteği ile fidan dikme, hayvan besleme, çim sulama ve yeşil alanlarda peyzaj çalışmaları yapılıyor.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası dolayısı ile yerel yönetimler olarak yürütülen çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ’’Yerel yönetimler olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası dolayısı ile farkındalık oluşturmak için bir dizi çalışmalara başladık. Gelecek nesillere daha yeşil bir Aksaray bırakmak için göreve geldiğimizden beri çeşitli kampanyalar adı altında toprakla buluşturduğumuz fidanlar binlere ulaştı. Diktiğimiz fidanlara ve oluşturduğumuz yeşil alanlara karşı vatandaşlarımızın da duyarlılık göstermesi ve bu alanları koruması önem arz etmektedir.’’ Dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: AKSARAY, BELEDİYESİ, DÜNYA, ÇEVRE, GÜNÜNDE, ÇOK, SAYIDA, FİDANI, TOPRAKLA, BULUŞTURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.